Może jeszcze nie wszyscy z Państwa zauważyli, że portal UZP przeszedł metamorfozę. Zmiany te są widoczne zarówno w szacie graficznej, jak i w funkcjonalności. Jedną z ciekawszych funkcji udostępnionych przez UZP jest wyszukiwarka orzeczeń
Narzędzie dostępne jest na stronie https://orzeczenia.uzp.gov.pl/

Odrzucenie drugiej oferty a interes

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
erice
Posty: 4
Rejestracja: 7 lutego 2017, o 11:07

Odrzucenie drugiej oferty a interes

Post autor: erice » 23 lutego 2018, o 10:38

Od 2016 możliwe jest dokonanie czynności odrzucenia oferty jeszcze zanim będzie wybór, jako osobna czynność. Co sądzicie o interesie wykonawcy, który miałby ofertę drugą w kolejności, która zostałaby przez zamawiającego odrzucona, gdyby było jeszcze przed wyborem oferty.

Dawniej, to wiadomo - odrzucenie byłoby dokonane razem z wyborem i interes byłby tylko wtedy, gdyby jednocześnie odwołać się od swojego odrzucenia i np. zaniechania odrzucenia wybranego. Ale teraz, jeśli wyboru oferty jeszcze nie ma (więc trudno mówić jeszcze o zaniechaniu odrzucenia pierwszego w kolejności wykonawcy), to chyba jednak musi być nawet w takiej sytuacji uznany interes wykonawcy, którego oferta jest odrzucona.

Bo uprawomocnienie odrzucenia na pewno pozbawia go szans, a jeśli odrzucenie byłoby uznane za niezgodne z prawem, to dalej ma on szanse uzyskać zamówienie (np. w sytuacji, gdy Zam. dojdzie do wniosku, że "pierwszy" podlega odrzuceniu lub wykluczeniu bo np. nie złoży dokumentów.

a może tak, jak dawniej, trzeba składać odwołanie od własnego odrzucenia i zaniechania odrzucenia pierwszego (choć nie ma jeszcze wyboru, a więc potwierdzenia, że zam. nie odrzuca tej oferty)?

Ten temat ma 7 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie


Zarejestruj się Zaloguj się
 
ODPOWIEDZ