Zwolnienie z obowiązku stosowania przepisów ustawy na świadectwa fitosanitarne

Ustawy Pzp nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
hoofi

Zwolnienie z obowiązku stosowania przepisów ustawy na świadectwa fitosanitarne

Post autor: hoofi » 29 lipca 2019, o 11:08

Witam
Temat jaki drążę od kilku dni dotyczy uzyskiwania przez Zamawiającego świadectw fitosanitarnych roślin, które wydaje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (jedyna instytucja, która może takie świadectwa wydawać). Osoba prawna podległa pod Ministerstwo Środowiska. I tu mam zagwozdkę i prawnicy, którym zadałem to pytanie także.
Zaznaczę, że wydatki na opłaty za wydanie świadectw fitosanitarnych to maks. do 10 tys. zł netto.

Czy jest to zamówienie publiczne zwolnione na podstawie art. 4 pkt. 8 ze stosowania przepisów ustawy,
Czy jest to zamówienie publiczne zwolnione na podstawie art. 4 pkt 6 ustawy (zamówienie na usługę udzielone innemu zamawiającemu),
Czy nie jest to zamówienie publiczne tylko "danina publiczna" w rozumieniu ustawy o finansach publicznych.

Wiem , że zawsze przy takiej wartości zamówienia mogę zastosować zwolnienie z art. 4 pkt 8. ale chciałbym to rozbić na czynniki pierwsze i z mojej analizy wynika, że nie jest to zamówienie publiczne w rozumieniu PZP.
Co sądzicie na ten temat.
Pozdrawiam

Ten temat ma 2 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie

Zarejestruj się Zaloguj się

ODPOWIEDZ