wybór kilku wykonawców

Ustawy Pzp nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
Margota
Posty: 395
Rejestracja: 24 czerwca 2016, o 08:27

wybór kilku wykonawców

Post autor: Margota »

Witam. Przygotowuję postępowanie poniżej 30.000 euro na Pobieranie opłat za parkowanie z wykorzystaniem telefonu komórkowego.
Szefostwo chciałoby, żebyśmy dopuścili do usługi kilku wykonawców. Wynagrodzenie byłoby płatne na zasadzie prowizji od wpływów od opłat dokonywanych za pomocą aplikacji na telefon. Znalazłam pare postępowań w których Zamawiający tak argumentuje wybór wszystkich wykonawców którzy złożyli oferte: "Usługi te zdaniem Zamawiającego powinny być świadczone dla jak największej liczby użytkowników strefy, a wybór jednego producenta aplikacji mobilnej liczbę tą ogranicza. Zamawiający nie może przyjąć oferty tylko jednego producenta aplikacji mobilnej, gdyż w ten sposób ograniczono by swobodę wyboru operatora przez potencjalnych użytkowników. Celem niniejszego postępowania było stworzenie jak najszerszej platformy do płatności mobilnych, dlatego przyjęto możliwość podpisania umowy z jak największą liczbą operatorów. Kryterium ceny zostało wprowadzone w celu określenia punktu odniesienia rozumianego jako rynkowa wartość świadczonej usługi."

Czy zgadzacie się z taką argumentacją? Czy w wyniku zapytania ofertowego można wybrać kilku wykonawców? Czy cena może być podana jako % prowizji?

Ten temat ma 4 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie


Zarejestruj się Zaloguj się
 
ODPOWIEDZ